регіональний портал РІВНЕ
Новини  |   Коментарі  |   Статті  |   Афіша  |   Довідка  |   Форум  |   Мапа Рівного
ПОШУК:
РЕКЛАМА
Загрузка...
резюме Житомира
відправити резюме


СТАТТІ
На Рівненській АЕС намагалися приховати серйозну аварію
09 листопада 2009 17:55

Аварію на третьому блоці Рівненської АЕС, що сталася 22 вересня і призвела до незворотних наслідків, намагалося приховати керівництво НАЕК «Енергоатом». Про це заявив Головний держінспектор з ядерної безпеки України Михайло Гашев, передає NEWSru.ua з посиланням на прес-службу ТВі.

За його словами, подібний інцидент стався в 1979 році на АЕС в США, і він вважався на той момент одним з найсерйозніших: «На Трімайленді в 1979 році теж через захисні клапани компенсатора тиску на такому ж реакторі також був викид», - стверджує Гашев. Водночас гендиректор Рівненської АЕС Михайло Колісниченко запевнив, що ніяких викидів за межі герметичної оболонки реактору не було: «Спрацювали системи захисту всі автоматично, локалізувалися всі комунікації переходу від оболонки в навколишні будівлі чи приміщення». Таким чином, шкоди довкіллю та персоналу інцидент не завдав.

«Кризовий центр, який засідав і надав нульовий рівень цій події за міжнародною шкалою INES, приховав відмову систем безпеки, яка й призвела до ручного включення систем безпеки», - водночас відзначає джерело.

За його даними, це серйозна аварія в реакторі, бо стався прорив першого контуру і витік теплоносія в гермозону оболонки реактора. Щоб знизити стрімко зростаючу температуру в реакторі, персонал вручну включив аварійну систему, і реактор залили великою кількістю борної води, - зазначили на АЕС. В результаті все обладнання першого контуру виявилося забрудненим бором, а сам ядерний реактор отримав тепловий удар через шалену різницю температур води й металу, - додали на станції.

«Після цього нам потрібно робити комплекс робіт по ревізії обладнання. Ми робимо ревізію корпусу реактору, ревізію палива», - зазначив М.Колісниченко. «Плівка цього бору у нас була всюди - на кабелях, насосах, засовах, на самому реакторі у кінці кінців», - додав головний диспетчер Рівненської АЕС Володимир Леонов.

Під час ліквідації наслідків аварії персонал отримав незаплановані дози радіоактивного опромінювання, - стверджує Гашев. За його словами, активність теплоносія була надто високою і тому дезактивувати реактор до того стану, який був до порушення роботи неможливо.

«Врятувало нас, по суті, те, що не було радіаційних наслідків, те, що у нас на цих реакторах є надійна захисна оболонка, яка утримує все всередині неї», - додав головний держінспектор.

Він пояснив, що аварія призвела до багатомільйонних втрат, а сталася вона через кустарний ремонт реактору: для клапану німецької фірми Semрell були використані українські, а не оригінальні деталі. Щодо цього є висновок німецької компанії-виробника.

Як додав Гашев, ці деталі зроблені не з того сплаву, без хромування, а експлуатаційники намагаються прикритися документом 1990 року, який дозволяє проводити такий кустарний ремонт.

«На даний момент він (цей документ) не має права на існування на території незалежної держави Україна. Ми поставили перед урядом питання про відповідність займаній посаді першого технічного керівника експлуатуючої організації» - зауважив Гашев, оскільки йдеться про порушення цілісності обладнання й безпеки на АЕС.

Йдеться про зняття з посади першого віце-президента НАЕК «Енергоатом» Івана Фольтова. Однак, в керівництві НАЕК «Енергоактом» відповіли ТВі, що в таких кадрових рішеннях немає потреби.

20 серпня 2007 року на Рівненській АЕС був відключений від мережі для проведення капітального планового ремонту енергоблок №2. Також для усунення несправностей 13 серпня того ж року було відключено від енергомережі енергоблок №4 Рівненської АЕС.



Коментарі
Додати коментар
Ваше им'я:
Ваш e-mail:
Текст коментаря:

ПОПЕРЕДНІ СТАТТІ
11:02Померлих вже четверо
09:58До 10.00 препарат «Таміфлю» буде доставлений до більшості областей України
10:23Комунальний сервіс із душком
10:38Віддайте гроші на дитину
10:38«Рибна» революція на Рівненщині
10:12Дороги до "Євро -2012"
13:21Аеропорт для VIP-персон
13:18День вчителя у Рівному
10:41На Рівненщинні коноплі сіються самі
14:38Люди на «Рівнеазоті» заробляють гроші на ремонті
11:25Найвпливовіші люди Рівненщини
17:00Прокуратура "зайнялась" автовокзалом
ПОШУК:  
Шукати:
в інформаційній базі
в новинах
За умови повного або часткового відтворення посилання на Rivne.com.ua є обов'язковим. Передрук, копіювання або відтворення інформації, що містить посилання на агентство "Українські Новини", у якому-небудь виді строго заборонений. Адміністрація сайту може не поділяти думку автора і відповідальності за авторські матеріали не несе.
Розміщено в Україні bigmir)net TOP 100